Kleje do sztukaterii elewacyjnej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Kleje do sztukaterii elewacyjnej – jak szybko zamontować dekoracje?

Nie od dzisiaj wiadomo, że sztukateria elewacyjna, z której korzystamy by odmienić wizerunek naszej nieruchomości, jest bardzo prosta i łatwa w montażu. Wszystko bowiem zależy od chęci inwestora oraz jego zapału do samodzielnej pracy. Tak naprawdę, sztukateria elewacyjna nie wymaga wynajęcia żadnej fachowej grupy pracowników. Wystarczy tylko kilka wolnych godzin oraz niezbędne dodatki, by móc cieszyć się fantastycznym efektem.

Do mocowania sztukaterii elewacyjnej niezbędny jest klej. Warto, zamiast byle jakiego kleju, użyć tego dedykowanego do sztukaterii, jak i do elewacji. Kleje te posiadają specjalistyczny skład, który pozwala na ścisłe łączenie wszystkich elementów. Montaż sztukaterii warto rozpocząć od narożników, a następnie należy kierować nimi tak, by pięknie dopasowały się do powierzchni, nie były ani krzywo przyklejone, ani krzywo poprowadzone.

Dobry klej do elementów styropianowych

W naszej ofercie znajdziesz fantastyczne kleje do listew styropianowych. Muszą one odpowiadać sporym wymaganiom, ponieważ warto zwrócić uwagę, że sztukateria zewnętrzna zazwyczaj narażona jest na znacznie więcej czynników negatywnych, aniżeli sztukateria wewnętrzna. Do montażu sztukaterii elewacyjnej warto więc wybierać kleje wyłącznie dobrej jakości, które polecane są nie tylko przez samych producentów, ale również przez inwestorów, którzy już z nich korzystali. Kleje te niejednokrotnie używane są podczas klejenia ocieplenia budynku, dlatego można mieć wręcz pewność, iż świetnie nadadzą się do elementów sztukaterii zewnętrznej.

Elastyczne kleje do sztukaterii elewacyjnej, jakie znajdziesz w asortymencie naszego sklepu, czego przykładem jest Adesiles firmy Mapei to elastyczna propozycja charakteryzująca się zadowalającymi parametrami oraz doskonałą przyczepnością. A o to przecież chodzi – by sztukateria elewacyjna raz założona nie odpadła przed tym, jak postanowimy samodzielnie ją wymienić na nową.

Jak kleić listwy sztukateryjne na elewacji?

Jak już wspomniano wyżej, klejenie listew elewacyjnych w ramach dekoracji wcale nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim potrzebny będzie klej oraz wybrane przez inwestora listwy. Następnie trzeba poczynić kilka ważnych kroków, a mianowicie – oczyścić i zagruntować tył każdej listwy dekoracyjnej, w miejscu łączenia umieścić siatkę styropianową, docisnąć i pozostawić do wyschnięcia. Kolejnym krokiem oczyszczenie podłoża, do którego klejone będą dekory oraz rozprowadzenie warstwy kleju przy pomocy ząbkowanej szpachli. Kolejny etap to rozprowadzenie kleju, ale na elemencie sztukateryjnym, również przy pomocy szpachli. By połączyć listwę z podłożem, wystarczy dokładnie docisnąć element do ściany. Jeśli konieczne jest połączenie dwóch osobnych listew na jednej linii, konieczne jest przeprowadzenie podobnych zabiegów na końcach tych elementów.

Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym montażem dekoracji sztukateryjnych na swojej elewacji, koniecznie zaopatrz się w klej z naszego sklepu, który z pewnością Cię nie zawiedzie!