Jak wybrać basen wybieramy dobry basen

Nie ulega wątpliwości, że jeśli postanowimy zakupić basen ogrodowy, chcielibyśmy, aby był on możliwie jak najlepszy. Co to jednak oznacza, że basen jest najlepszy? To nic innego jak dobranie jego cech i parametrów do ściśle określonych, specyficznych preferencji klienta. Inny basen sprawdzi się w przypadku potrzeb i preferencji całej rodziny, a inny – jeśli chcemy zapewnić dzieciom popołudniową rozrywkę. W zależności od naszych środków finansowych oraz ilości miejsca, jakie zdecydowaliśmy się przeznaczyć na taki basen, mamy do wyboru: basen dmuchany, baseny stelażowe. Baseny dmuchane są najtańsza opcją, ich wielkość może być zróżnicowana, natomiast zazwyczaj są one raczej niewielkie i posłużą bardziej jako dobra zabawa dla najmłodszych, aniżeli do wspólnej zabawy całej rodziny. Jak wskazuje nazwa ten typ basenu jest pompowany.

Basen rozporowy jest nieco podobny w konstrukcji do basenu dmuchanego, zazwyczaj baseny rozporowe są jednak większe od dmuchanych. Ściany basenu rozporowego wypełnione są dmuchanym kołnierzem, a jego okrągły kształt powstajejako efekt napierania wody na ścianki basenu. Jeśli chcemy regularnie korzystać z basenu rozporowego musimy zainwestować trochę pieniędzy w dodatkowe akcesoria, takie jak np. filtr wody.

Pomimo tego, że koszt samego basenu nie jest duży, ważne jest, aby przy kalkulacji pamiętać także o innych – niezbędnych jego elementach. Basen stelażowy jest już innym typem basenu, nie ma w nim żadnych elementów dmuchanych, a jak sugeruje jego nazwa, rozstawiony jest na stelażu z nierdzewnych rurek. Jeśli mamy inne, bardziej nietypowe potrzeby, możemy wybrać do ogrodu także podgrzewane jaccuzi, które uprzyjemni nam na pewnorozkoszowanie się czasem w gronie rodziny na świeżym powietrzu. Jak wynika z powyższego wybór basenu ogrodowego zależy najbardziej od specyficznych potrzeb przyszłego użytkownika, dlatego przed jego zakupem dobrze jest zadać samemu sobie pytania o własne potrzeby w tym zakresie

Zobacz na nasze: basen bestway – polecamy

8 komentarzy do “Jak wybrać basen wybieramy dobry basen”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *