Uzdrowiska nad polskim morzem

Polskie sanatoria posiadają jeszcze jedną, dogłębną zaletę – ciekawe ceny, które są stanowczo niższe aniżeli w odrębnych ośrodkach w Unii Europejskiej. Dlatego Polska coraz nagminniej odwiedzają Niemcy, obywatele Skandynawii, Włosi czy Francuzi. Przemysł turystyczny od kilku lat stanowi ogólnoświatowy trend. Łączy w sobie łagodny odpoczynek z leczeniem, które polepsza nastrój, image i wigor. Stąd ludzie jeszcze częściej wybierają wakacje w ośrodkach rekreacyjno-uzdrawiających albo rehabilitacyjnych. Taki wyjazd to nic innego jak połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kojarzenie medycyny z uciechą odpoczynku od kilku lat stało się rzeczywistym hitem w branży turystycznej. Miejsca, które proponują różne zabiegi zdrowotne, a przy tym są umiejscowione w pięknej i unikalnej przyrodzie, napawają coraz większym zamiłowaniem np Ustronie Morskie. Turystyka rekonwalescencyjna w Polsce szczyci się ponad dwustuletnią historią. Uzdrowiska dostarczają wysoki standard usług, kompetentną załogę oraz perfekcyjny sprzęt medyczny. Konsumenci decydują się na długi pobyt w sanatoriach, który każdorazowo daje im zarówno poprawę stanu fizycznego, jak i także mentalnego oraz emocjonalnego.

Obszar kulturowy i usługi turystyczne

Kultura i usługi turystyczne są ze sobą zwarcie związane. Przemysł turystyczny pośredniczy w odbiorze scharakteryzowanych treści kulturowych i jest równocześnie ich popularyzatorem, jednak kultura zachęca i motywuje rozbudowę turystyki. Dlatego, poza samym faktem podróżowania, także jego konsekwencje odzwierciedlone na różnych równinach społeczno-kulturowego funkcjonowania człowieka. Przemysł turystyczny w tym ujęciu obejmuje w podobny sposób zjawiska psychologiczne i społeczne jak i gospodarcze, przestrzenne oraz kulturowe. Dwustronne stosunki pomiędzy turystyką a kulturą portretują się w sposób harmonijny i wyrazisty.

Usługa turystyczna jest śladem danej kultury, elementem mocno z nią powiązanym, odzwierciedlającym ustalone zjawiska w niej zachodzące i przekazującym utwierdzone w niej wartości. W tym ujęciu nastąpić może dwustronna wymiana stwierdzonych schematów, reguł i zalety pomiędzy turystami a mieszkańcami, w konsekwencji początkująca zmiany zachowań i postaw zarówno w zbiorowości odwiedzanej jak i odwiedzającej i tym samym kształtując nowy typ dwustronnych relacji.

10 komentarzy do “Uzdrowiska nad polskim morzem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *